GEOPOLITYKA Europy i na Bliskim Wschodzie – dr Leszek Sykulski | 216

Geopolityka puka do naszych drzwi?

Bez wątpienia żyjemy w czasach, w których na naszych oczach dokonuje się tranformacja systemu. Koncepcja wielkiego resetu przestała być tylko teorią spiskową, a jest już oficjalną inicjatywą Światowego Forum Ekonomicznego.

Globalny reset finansowy

Wspomniany reset obejmować ma światowe finanse, gospodarkę, stosunki społeczne, a nawet polityczne. Ta wielka przemiana dokona się wraz z IV rewolucją przemysłową, po której znany nam świat zyska zupełnie inny wygląd, oparty na sztucznej inteligencji, biotechnologii, popularności technologii wszczepialnych. Ponad suwerennością państw stanąć mają korporacje międzynarodowe, zdobywające decydujące zdanie w kwestiach gospodarczych, społecznych, środowiskowych i politycznych.

Nie bez znaczenia pozostają także obecne wydarzenia geopolityczne, których źródeł, jak zawsze, szukać można już wiele lat wcześniej. Stablizacji obecnego ładu zagrażają ruchy poszczególnych państw: te całkowicie widoczne i szeroko opisywane w mediach, jak atak Rosji na Ukrainę, ale także nieco mniej rozpromowane, ale równie ważne dla światowego bezpieczeństwa: przykładowo ewentualna eskalacja konfliktu na linii Izrael – Iran. 


Czy czeka nas nowy podział stref wpływów w Europie? Dlaczego Ukraina jest tylko narzędziem Rosji w celu zmiany ładu międzynarodowego? Kto więcej straci na wojnie – czy strona rosyjska, której zapasy wciąż jeszcze pozostają stosunkowo niewiele nadszarpnięte, czy też kraje Zachodniej Europy, mocno odczuwające konflikt choćby w sferze zaopatrzenia w energię?

Wywiad na kanale Grzegorz Kusz Agent Specjalny

✅ Moim gościem jest: dr Leszek Sykulski

Link do wywiadu: https://youtu.be/xxZM6PI1OiQ

GEOPOLITYKA Europy i na Bliskim Wschodzie

00:00:00 – Wstęp
00:01:06 – Temat odcinka
00:02:09 – Gdzie szukać rzetelnych mediów i prawdziwych informacji?
00:04:22 – Czy wojna na Ukrainie to temat zastępczy? Co jest przed nami ukrywane?
00:05:58 – GEOPOLITYKA na Bliskim Wschodzie
00:08:24 – WIELKI RESET i Klaus Schwab?
00:11:51 – Częściowa mobilizacja Rosji, czy Rosja sobie nie radzi, słabnie?
00:23:47 – Czy Rosjanie sprzeciwiają się Putinowi?

Może Cie również zainteresować