Grzegorz Kusz
Akademia Podnajmu
Nieruchomości

Weź udział w wyjątkowym szkoleniu
i dowiedz się jak KROK PO KROKU
zarabiać na nieruchomościach,
nie mając zdolności kredytowej ani kapitału.

Inwestuj w nieruchomości bez posiadania zgromadzonego pokaźnego kapitału oraz wysokiej zdolności kredytowej!

Istnieją 3 główne metody inwestowania w nieruchomości:

FLIPOWANIE

czyli zakup nieruchomości w okazyjnej cenie, podniesienie jej wartości remontem lub naprawą stanu prawnego, a następnie sprzedaż. Ta forma wymaga od ciebie kapitału na start i wysokiej znajomości rynku.

 

WYNAJEM

jest najbardziej powszechną formą inwestowania. Polega na zakupie nieruchomości, aby wynajmować je innym ludziom. Często wiąże się z wieloletnim kredytem lub wymaga wysokiego kapitału startowego.

 

PODNAJEM

to nic innego jak wynajem od kogoś nieruchomości taniej z zamiarem dalszego jej “podnajmowania” innym ludziom drożej. Dzięki podnajmowi nie musisz mieć wysokiej zdolności kredytowej, zgromadzonego dużego majątku oraz nie ma tu obaw związanych z kredytem na wiele lat i obracaniem dużymi kwotami.

PODNAJEM poznaj model biznesowy skazany na sukces

Nawet największe sieci hotelowe, które znasz, również zajmują się podnajmem! “Marriott” czy “Hilton” prawie w ogóle nie posiadają własnych budynków na własność. One wynajmują TANIEJ przestrzeń w budynku hotelowym i podnajmują ją DROŻEJ swoim gościom hotelowym… W 2013 r. sieć Marriott spośród ponad 3 800 “własnych” hoteli, był właścicielem tylko… 10 budynków. Cała reszta jest podnajmowana.

Ta forma inwestowania nie jest zatem niczym odkrywczym. Z powodzeniem korzystają z niej nawet największe firmy na całym świecie. To, co chcę Ci zaproponować to nic innego, jak wykorzystanie tego działającego modelu, ale w nieco mniejszej skali.

Czy podnajem to forma inwestowania bez wad? Oczywiście, że nie!

Nie można definitywnie powiedzieć, która z tych 3 form inwestowania jest najlepsza. Każda jest zwyczajnie inna i wszystko zależy od Twojej sytuacji oraz preferencji. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z inwestowaniem w nieruchomości, dzięki podnajmowi możesz świetnie nauczyć się tego rynku bez dużego ryzyka i zacząć inwestować bez kapitału na start!

DLACZEGO proponuję podnajmować kwatery pracownicze?

Inwestując w podnajem kwater pracowniczych, masz możliwość skalować swój biznes podpisując umowy z klientami HURTOWYMI, zamiast klasycznie trudnić się detalem.

Nie musisz szukać pojedynczych najemców, ale możesz od razu zaproponować firmie zorganizowanie lokum dla kilku, kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu osób!

Inwestowanie w klasyczny najem stało się w ostatnich czasach bardzo popularne. Wiele zamożnych osób nabywa mieszkania w wysokim standardzie nadające się na wynajem krótkoterminowy, a przez niewielki próg wejściowy coraz więcej osób zajmuje się profesjonalnym znajdowaniem najemców za prowizję.

Konkurencja na tym rynku jest więc duża, a będzie jeszcze większa.

Dlatego ja polecam Ci nieco inną drogę, jaką jest podnajem mieszkań pod kwatery pracownicze.

Ten rodzaj podnajmu wymaga co prawda nieco więcej pracy przy obsłudze klienta, ale generuje jednocześnie większe zyski. Zapotrzebowanie jest coraz większe, a konkurencja nie jest tak bardzo widoczna, jak w przypadku klasycznego podnajmu mieszkań.

ILE możesz na tym zarobić?

Przy odpowiednim zaangażowaniu zarobki na poziomie 5-8 tysięcy złotych już po 2-4 miesiącach są całkowicie osiągalne! Z czasem okaże się, że praktycznie nie ma górnego limitu – istnieją w Polsce ludzie, którzy na podnajmie zarabiają ponad 100 tysięcy miesięcznie.

Biznes ten możesz potraktować jako swoje dodatkowe źródło dochodu, ale także jako główne. Wszystko zależy od Twoich możliwości czasowych, potencjału lokalnego rynku i zaangażowania.

Jakie są zalety podnajmu?

Bardzo małe ryzyko

Inwestując w podnajem, nie musisz inwestować dużego kapitału. Oznacza to, że do tej formy inwestowania całkowicie nie musisz się zapożyczać. Dzięki dobrze zabezpieczonej umowie nie musisz obawiać się o skoki cen czy hiperinflację. Płacisz miesięczny, wcześniej ustalony czynsz przez umówiony okres czasu.

Na początku Twojej drogi nie musisz wiązać się wieloletnimi umowami. Przekonaj wynajmującego na umowę roczną lub dwuletnią. Gdy już przetestujesz biznes, kolejna dłuższa umowa i zdobyte zaufanie będzie Twoim argumentem do jeszcze większego obniżenia czynszu.

Jesteśmy właśnie u szczytu bańki nieruchomościowej. Ceny domów i mieszkań są wysokie jak nigdy przedtem. Gdy rozpocznie się kryzys i bańka pęknie, osoby kupujące teraz mieszkania na wynajem oraz zakredytowani deweloperzy budujący osiedla na potęgę zostaną zmieceni z rynku w ciągu kilku miesięcy.

Tymczasem rynek na podnajem istnieje zawsze i praktycznie nigdy nie ryzykujemy tutaj bankructwa.

Łatwo skalowalny biznes

Gdy zaczniesz już działać to Twoja marka zyska renomę. Podpisując nowe umowy z firmami na zorganizowanie kwater pracowniczych, coraz więcej będziesz otrzymywał zapytań od potencjalnych klientów.

Mając klientów, o wiele łatwiej będzie Ci skalować ten biznes. Stać Cię będzie na zatrudnienie dodatkowej osoby, która Ci w tym pomoże.

Prostota

Nie musisz być “starym wyjadaczem” na rynku, osobą, która “zjadła zęby” na nieruchomościach. Wystarczy, że posiadasz niewielką orientację w lokalnym rynku, by rozpocząć na nim zarabiać.

Model biznesowy podnajmu jest prosty jak “budowa cepa”. Wystarczy, że nauczysz się podstaw, będziesz dysponował sprawdzonymi umowami, poznasz najważniejsze aspekty podnajmowania i… to wszystko.

Zaledwie kilka tysięcy zł, by rozpocząć

Jeśli tylko się postarasz, by znaleźć odpowiednie mieszkanie, wystarczy kilka (od 2 do 5) tysięcy złotych na drobny remont dostosowujący mieszkanie do podnajmu.

Porównując tę kwotę do inwestowania we flipy czy wynajem jest ona znikoma. Bariera wejścia, którą musisz przeskoczyć, aby rozpocząć podnajem, jest więc bardzo niewielka.

WADY PODNAJMU

Oczywiście, jak w każdym biznesie, tak i w podnajmie istnieje kilka wad. Musisz przecież spotykać się z ludźmi, wciąż szukać okazji, podpisywać umowy z firmami. Jest to jednak biznes, który daje bardzo dużo swobody. Nie wymaga codziennego wstawania o 8 rano. Sam jesteś sobie szefem. Możesz traktować to jako swoje główne zajęcie lub zajmować się nim “po godzinach”.

Nie rozumiem, dlaczego ktoś miałby zgodzić się wynająćmi mieszkanie TANIEJ niż wynosi cena rynkowa?

Zdradzę Ci najważniejszą zasadę sprzedaży!

Żeby sprzedać innej firmie dowolny produkt, musisz spełnić przynajmniej jeden z 3 warunków:

Twój kontrahent zarobi dzięki Tobie więcej pieniędzy Twój kontrahent zdobędzie dzięki Tobie więcej klientów Zapewnisz spokój kontrahentowi i zmniejszysz ilość jego problemów Zatrzymajmy się przy ostatnim punkcie.

Zwróć uwagę, że nie każdy chce ciągle poszukiwać nowych lokatorów, sprawdzać czy nie demolują mieszkania ani zajmować się bieżącymi sprawami. Niektórzy mający mieszkanie na wynajem, sami mieszkają w innym miejscu, co im utrudnia bieżące kontrolowanie najemców

IMG_0554

Dodatkowo, żeby zarobić na wynajmie należy też:

 

  • napisać ciekawe ogłoszenie o wynajmie, które przyciągnie wielu zainteresowanych
  • wiedzieć, GDZIE zamieścić takie ogłoszenie, aby znaleźć na nie chętnych
  • mieć CZAS na spotykanie się z potencjalnymi zainteresowanymi
  • wiedzieć, jak z nimi NEGOCJOWAĆ i wzbudzać dodatkowe zainteresowanie, a więc mieć do tego odpowiednie umiejętności
  • odpowiednio PRZYGOTOWAĆ i ZAPREZENTOWAĆ mieszkanie, aby było interesujące
  • wiedzieć jak odpowiednio ZWERYFIKOWAĆ potencjalnego najemcę, aby uniknąć ewentualnych problemów, na przykład niewypłacalności
  • warto też się odpowiednio przed nimi ZABEZPIECZYĆ
  • odpowiednio przygotować UMOWY, wiedzieć o odpowiednich zapisach zabezpieczających wynajmującego
  • wiedzieć jak reagować na różne nieprzewidywalne sytuacje (głośna impreza, interwencja policji, kłótnie między lokatorami itp.)
  • mieć odpowiednie podejście do ludzi

Jak widzisz, do prowadzenia podnajmu potrzebna jest nie tylko odpowiednia wiedza, ale także zdobywane doświadczenie. Należy więc dobrze się do tego przygotować.

Osoba, która zdejmie z wynajmującego te wszystkie problemy i da mu gwarancję profesjonalnej współpracy bez zbędnych problemów, może liczyć na znacznie niższy czynsz od klasycznego lokatora.

NADCHODZI KRYZYS – CZY WARTO?

To prawda. Zdaniem inwestorów i analityków, obecnie znajdujemy się u szczytu bańki nieruchomościowej. Ceny nieruchomości nigdy nie były tak wysokie, a banki nigdy nie udzielały tak wielu kredytów. Nigdy w historii nie budowano tak wielu osiedli. Bycie deweloperem w dzisiejszych czasach jest czymś niesamowicie ryzykownym i wymaga ogromnej wiedzy. Wszystkie liczby wskazują jednoznacznie, że deweloperów i nowych mieszkań jest za dużo – ilość ludzi w Polsce nie rośnie w takim tempie.

Wielu ekspertów ostrzega, że niedługo mogą stać się rzeczy straszne. Dlatego warto przeliczyć ryzyko.Podnajem działa zawsze, nawet w czasie kryzysu. Dlaczego?

Jeśli ceny nieruchomości spadają, to podnajmu to nie dotyczy. Ceny mogą spaść, ale i tak umowy podpisuje się na rok z kilkumiesięcznym okresem wypowiedzenia, więc ryzyko jest znacznie mniejsze. W wypadku zmiany cen rynkowych nieruchomości, można taką umowę wypowiedzieć i podpisać nową z aktualnymi cenami.

Porównując tę formę inwestowania z zaciągniętym na 20 lat kredytem, często też na fikcyjnie zawyżoną zdolność kredytową, ryzyko jest zdecydowanie mniejsze.

Moje szkolenie to INWESTYCJA,
a nie koszt

Moje szkolenie nie jest szkoleniem motywacyjnym czy inspirującym. Możesz więc potraktować zakup go jako Twoją inwestycję.

Chciałbym, aby szkolenie zwróciło Ci się już po pierwszym miesiącu z Twojej pierwszej inwestycji.

Załóżmy, że podnajmujesz jedno mieszkanie zarabiając na nim 1000 zł miesięcznie. Wiem, że da się z jednego mieszkania zarobić więcej co miesiąc, ale 1000 zł to powinien być minimum, przy dobrze zrobionej transakcji. W ciągu jednego roku zarobisz więc na takim mieszkaniu 12 tys zł. Pokażę Ci dokładnie w jaki sposób to zrobić i na co uważać, by zysk nie spadł poniżej tej kwoty co miesiąc.A to tylko pierwszy rok i tylko jedno mieszkanie!

Z pomocą wiedzy z mojego szkolenia będziesz mógł skalować ten biznes i zwielokrotniać przykładowe zarobki. Mając to na uwadze, zdecydowałem, że moje szkolenie będę sprzedawał za jedyne 5.997,00  3.997,00 zł.

Za tę kwotę, oddaję Ci moje wieloletnie doświadczenie skondensowane w formie instrukcji KROK PO KROKU, abyś z łatwością mógł wejść w nowy rynek i inwestować z sukcesem w nieruchomości pod kwatery pracownicze.

Kupując to szkolenie zaoszczędzisz również dużo pieniędzy. Poza wiedzą otrzymasz ode mnie gotowe wzory umów, z których sam korzystam, abyś nie potrzebował drogiej pomocy prawników.

CZEGO DOWIESZ SIĘ ZE SZKOLENIA O PODNAJMIE?

Co musisz wiedzieć na start
Skąd brać mieszkania i jakie one powinny być? Jak sprawić, by właściciel zgodził się podnająć swoje mieszkanie? Remontować czy tylko odświeżać? Ile potrzeba pieniędzy na wyposażenie jednego mieszkania? Kto jest klientem na podnajmy? Skąd jest zysk i ile możesz zarobić minimalnie na 1 mieszkaniu? Częste pułapki i jak sobie z nimi radzić.

Bardzo ważne pytania
Jak to policzyć, by zarobić minimum 1000 zł z mieszkania co miesiąc? Jak zarobić co najmniej 4000 zł na czysto z domu? Jakie argumenty działają w rozmowie z właścicielem nieruchomości? Dlaczego właściciel wiedząc, co chcesz zrobić, nie zrobi tego sam? Gdzie znajdziesz meble do kuchni za 290 zł? Ile muszę wydać na wyposażenie dla 1 osoby? Jak znajdować duże kontrakty? Czy musisz mieć firmę? Jeśli tak, to jaką formę prawną wybrać? Oraz jak się ubezpieczyć? Gdzie możesz zarabiać na pracownikach? Czy to jest biznes dla każdego miasta?

Czy musisz mieć firmę?
Jeśli tak, to jaką formę prawną wybrać? Oraz jak się ubezpieczyć? Gdzie możesz zarabiać na pracownikach? Czy to jest biznes dla każdego miasta? Jak ocenić, czy dany obiekt nadaje się do wynajmu? Czego dziś oczekują pracownicy? Dlaczego firmy zrywają kontrakty i odchodzą? I jak temu zaradzić?

Gdzie jest ryzyko?
Czy właściciel może się nie zgodzić? Jak sprawić by powiedział TAK? Dlaczego nie możesz mówić mu o Twoim pomyśle przez telefon? Jak obliczyć kwotę, którą możesz zapłacić właścicielowi za nieruchomość pod kwatery? Jak obliczać zysk po odliczeniu kosztów i podatku?

Zarządzanie biznesem
skąd brać klientów i którym odmawiać? dlaczego Pan Jan jest gburem, czyli jak rozmawiać przez telefon? Jak ustalać ceny i dlaczego nie warto brać tanio? Ekonomia rachunków – jak oszczędzać na wodzie i prądzie nawet tysiąc złotych? Jak radzić sobie z awariami?